Vasaros stovykla „Gera būti geru“

Atnaujinta: Trečiadienis, 27 birželio 2018

Vaikams atostogų metas ypatingas – nereikia į mokyklą, norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, žaisti ar keliauti. Vienas populiariausių būdų, kad vaikams atostogos būtų įsimintinos – išleisti juos į vasaros stovyklą. Tokią stovyklą 3-5 klasių mokiniams suorganizavo Simono Daukanto progimnazijos socialinės darbuotojos Diana Anužienė ir Silvija Geležinienė.

Pasak jų, stovyklos tikslas- organizuoti pilnavertį vaikų poilsį bei praplėsti jų pažintinę, kultūrinę, kraštotyrinę patirtis bei ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo, komandinio darbo, sprendimų priėmimo bei kitus socialinius įgūdžius. Paskutinę vasaros stovyklos dieną, prieš kelionę į Šaltojo karo muziejų, pakalbinome vaikus, kuo šių metų stovykla buvo įsimintina.

Jonas ir Neilas pasakojo apie Klaipėdoje įsikūrusį „Kar, Kar“ parką. Ten vaikams labai patiko karstytis medžiais, įveikti įvairiausias kliūtis, kurios iš pažiūros atrodė ganėtinai lengvos. Keletas vaikų įveikė aukščio baimę.

Esmeralda ir Agota, Manfredas ir Aldas džiaugėsi kelione į Žemaitijos sostinę Telšius, kur aplankė Telšių Katedrą, trynė „Meškutei“ nosį, kad norai išsipildytų, vaikščiojo nuostabia Masčio ežero pakrante, taip pat lankėsi Alkos muziejuje, kuriame susipažino su Telšių miestu, ten gyvenusiais žmonėmis, to laikmečio interjeru ir rūbais.
Gvidui, Pauliui, Auksei ir Karinai labiausiai patiko Vinetu kaime. Vaikai dalyvavo estafetėse ir įvairiose rungtyse- išmėgino savo ištvermę. Jėgas išbandė šaudydami iš lanko, indėniškos spjaudyklės turnyruose. Indėnų vadas vaikams suteikė indėniškus vardus, indėnės išpuošė veidus. Apsilankė indėniškose palapinėse „Tipi“, kurioje vyko ritualas. Jo metu išgirdo įvairių indėniškų istorijų, legendų, prisilietė prie kultūros, šokdami indėniško būgno ritmu. Vaikams labai patiko įsikūnyti į indėnus, pajusti jų dvasią.
Visi be išimties pripažino, kad įdomiausia buvo Klaipėdos rajone Dauparuose įsikūrusiame zoologijos sode. Jie žavėjosi ten esančiais egzotiniais gyvūnais, maitino juos, prie kai kurių gyvūnų narvų grįžo ne vieną kartą. Kai kurie gyvūnai priminė animacinių filmukų personažus. Vaikai grįžo laimingi ir visą kelią kalbėjo, kokį gyvūną, iš ten matytų, norėtų auginti namie.

Stovyklautojai net nepajuto, kaip greitai praėjo savaitė. Džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir liūdėjo, kad reikia išsiskirti.
Jaunųjų žurnalistų būrelio informacija