Daukanto diena Simono Daukanto progimnazijoje

Atnaujinta: Penktadienis, 02 lapkričio 2018
Paririnkite šrifto dydį:

Jubiliejinį, 225-ąjį, įžymaus istoriko, švietėjo, rašytojo Simono Daukanto gimtadienį progimnazijos bendruomenė paminėjo veikliai ir išradingai.

Kretingos rajono bendrojo ugdymo mokyklų antrų – ketvirtų klasių mokiniai buvo pakviesti į dailyraščio konkursą „Ką parašyti, to neišdildysi“, dalyvavo 21 mokinys iš šešių ugdymo įstaigų. Į konkursą atvyko devyni antrokai, septyni trečiokai ir penki ketvirtokai. Dailyraščio konkurse mokiniai rašė Simono Daukanto priežodžius ir patarles. Už originaliausią darbą diplomais buvo apdovanoti: 2 klasės mokinė Gabija Austytė (Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras), 3 klasės mokinė Luknė Gaidjurgytė (Marijos Tiškevičiūtės mokykla), 4 klasės mokinė Deimantė Zapolskytė (Simono Daukanto progimnazija). Už estetiškiausią darbą diplomais buvo apdovanoti: 2 klasės mokinė Gustė Būgaitė (Simono Daukanto progimnazija), 3 klasės mokinė Aušra Gumuliauskaitė (Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras), 4 klasės mokinė Urtė Petrulytė (Marijono Daujoto progimnazija). Už tolygiausią darbą diplomais buvo apdovanoti: 2 klasės mokinė Kamilė Einikytė (Marijono Daujoto progimnazija), 3 klasės mokinė Rugilė Ragažinskaitė (Marijono Daujoto progimnazija), Smiltė Lenkauskaitė (Vydmantų gimnazija).
Vyko tradicinis Kretingos rajono bendrojo ugdymo mokyklų 6-7 klasių mokinių istorijos ir lietuvių kalbos konkursas „Daukantas ir mes“. Dalyvavo 5 komandos: Marijono Daujoto ir Simono Daukanto progimnazijų, Grūšlaukės ir Kartenos mokyklų-daugiafunkcių centrų bei Pranciškonų gimnazijos atstovai. Mokiniai atsakinėjo į istorinius klausimus apie S. Daukantą bei Kretingą, atliko praktines etnokultūrines užduotis. Šiais metais stipriausia buvo Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro komanda.
Nuo pat ryto gimtadienį šventė visi progimnazijos 5-8 klasių mokiniai. Ugdymo dienos organizatorės R. Katkuvienė ir V. Pukelienė pakvietė į varžytuves „Bėk, mąstyk, daryk“. Mokiniai ne tik atsakinėjo į rimtus klausimus apie Daukantą, spėjo Daukanto mįsles, „vertė“ į bendrinę kalbą žemaitiškus žodžius, bet ir varžėsi, kuri komanda greičiau sukraus malkas, bus vikresnė nešdama bulves. O mokytoja D. Beivydienė su vaikais smagiai žaidė etnografinius žaidimus. Sveikiname vikriausius ir „galvočiausius“- 8 klasės komandą, II vietą užėmusią 5b klasės komandą bei III vietos laimėtojus 6b ir 7 klasės komandas. Dailyraščio konkurse „Rašau kaip Daukantas“ gražiausiai ir taisyklingiausiai Daukanto tekstus perrašė 5a klasės mokinys Rojus Rupšlaukis, 5b klasės mokinė - Justinija Petkus, 6b klasės mokinė Žydrūnė Baranauskaitė, septintokas Matas Rupšlaukis ir aštuntokai Erika Lėkytė, Dominykas Kupšys ir Neda Navajauskaitė.
Progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė apibendrino ugdymo dienos veiklas ir palinkėjo būti, pasak Daukanto, tais, kurie „ryžimesi negūra", t. y. pradėję darbą pabaigia, davę žodį jį ištesi...“, o po vargų linksminasi.
Jaunųjų žurnalistų informacija.