Mokyklų bendradarbiavimas įgyvendinant Geros mokyklos koncepciją

Atnaujinta: Antradienis, 16 gegužės 2017
Paririnkite šrifto dydį:

2017 m. kovo 30 d. pasirašyta S. Daukanto progimnazijos ir Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos bendradarbiavimo sutartis.

Šias mokyklas vienija bendra kryptis: integruotas, savarankiškas, vaiko patyrimu paremtas ugdymas. Bendradarbiavimo tikslas- kartu mokytis, kuriant Gerą mokyklą, keistis edukacinėmis erdvėmis, siekiant ugdymo proceso įvairovės, dalyvavimas įvairiuose projektuose.
Bendradarbiavimo sutartis jau įgyvendinama. Abiejų mokyklų atstovai dalyvavo Kaune vykusiame Olimpinio švietimo kongrese. Tai projekto „Olimpinė karta“, skirto vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje, renginys. Mūsų progimnazija oficialiai priimta į Olimpinės kartos respublikinį projektą. Komandai (kongrese dalyvavo mūsų progimnazijos pedagogės Toma Jenkienė, Laimutė Narvilienė, pavaduotoja ugdymui Vida Garjonienė) įteikta vėliava, patvirtinimo pažymėjimas, kurį įteikė TOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
O Simono Daukanto progimnazijos direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Judita Leščiauskienė ir priešmokyklinio ugdymo vyresnioji pedagogė Aldona Riepšienė pakvietė rajono priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtinius į varžybas „Mažieji šaškininkai“. Be Simono Daukanto progimnazijos priešmokyklinės grupės „Boružėlės“ dalyvių Aristidės Šmičkutės, Manto Paulausko (pedagogė Aldona Riepšienė), „Drugelių“ grupės vaikų Ugniaus Stankevičiaus, Nojaus Garbačiovo (pedagogė Laimutė Narvilienė) į varžybas atvyko Rūdaičių mokyklos „Pelėdžiukų“ grupės žaidėjai Kamilė Stankevičiūtė ir Karolis Šlima ( pedagogė Giedrė Rusteikė), Kurmaičių mokyklos „Zuikučių“ grupės atstovai Augustas Merkelis, Erikas Tamošauskas, Pijus Lapinskas (pedagogė Diana Mockienė), lopšelio – darželio „Pasaka“ grupės „Pelėdžiukai“ vaikai Denas Jankavičius, Naironas Sermontis (pedagogė Olga Grigonienė), lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ grupės „ Pelėdžiukai“ ugdytiniai Žygimantas Kairys, Kasparas Kasnauskis, Eva Gramakova, Monika Sausdravaitė, Dominykas Šporas (pedagogė Sigita Lubienė). Prieš varžybas, kad būtų drąsiau, vaikai žaidė ir mankštinosi, paskui pradėjo žaisti šaškėmis. Baigę žaidimą draugiškai spaudė vienas kitam ranką ir rinkosi kitą žaidėją. Visos žaidėjų grupės buvo apdovanotos padėkos raštais ir dovanėlėmis (saldainiais). Padėkos raštus įteikė Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė, o dovanas dalijo Simono Daukanto progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė.