Psichologas

Atnaujinta: Šeštadienis, 15 gruodžio 2018
  • Psichologo darbo laikas 2018–2019 m. m.

Savaitės diena Tiesioginis darbas su psichologinės pagalbos gavėjais
    Pirmadienis 9.00–14.00 val.
    Trečiadienis 9.00–14.00 val.
    Ketvirtadienis 9.00–14.00 val.

Konsultacijoms galima registruotis iš anksto per el. dienyną arba el. paštą psichologas.mokyklos@gmail.com.

Konsultacijos vykdomos ir interesantai priimami 22 kab.

Konsultacijos trukmė 45 min.

Psichologinės pagalbos paskirtis– prevencinėmis priemonėmis stiprinti vaikų, mokinių psichologinį atsparumą ir psichikos sveikatą, skatinti saugios ir palankios ugdymuisi aplinkos progimnazijoje kūrimą, padėti vaikams, mokiniams, mokytojams, kitiems progimnazijos darbuotojams atgauti dvasinę darną, gebėjimą gyventi ir mokytis, aktyviai bendradarbiaujant su jų tėvais (globėjais).

Uždaviniai:
    nustatyti vaiko, mokinio psichologines, asmenybės ir ugdymosi problemas ir padėti jas spręsti;stiprinti mokytojų, kitų progimnazijos darbuotojų, tėvų (globėjų) gebėjimą bendrauti su mokiniais (vaikais), turinčiais psichologinių problemų; padėti laiduoti palankias psichologines sąlygas vaiko, mokinio ugdymo (-si) procese.

Progimnazijos psichologo veiklos sritys:

-       įvertinimas: vaiko, mokinio asmenybės ir ugdymosi problemų, galių ir sunkumų nustatymas, psichologinis vaiko, mokinio įvertinimas atliekant pirminį specialiųjų ugdymosi poreikių vertinimą;

-    konsultavimas:tiesioginio poveikio mokiniui, turinčiam asmenybės ir ugdymosi problemų (taip pat ir smurtą patyrusiam ar smurtavusiam) būdų numatymas ir psichologinio konsultavimo technikų taikymas, bendradarbiavimas su tėvais (globėjais, rūpintojais), mokytojais, kitais progimnazijos darbuotojais ir kitais su mokinio (vaiko) ugdymu susijusiais asmenimis, rekomendacijų jiems teikimas, jų konsultavimas;

-       švietimas:vaikų ir mokinių, jų tėvų (globėjų), mokytojų šveitimas vaiko raidos psichologijos, pedagoginės ir socialinės psichologijos klausimais;

-       psichologinių problemų prevencija:psichologinių problemų prevencijos poreikio įvertinimas (progimnazijos bendruomenės grupių tyrimas), prevencinių priemonių bei programų rengimas ir įgyvendinimas, psichologinių krizių prevencija, intervencija ir postvencija.

Psichologinė pagalba progimnazijoje teikiama, kai kreipiasi:

-   vaikas, mokinys savarankiškai;

-   vaiko, mokinio tėvai (globėjai);

-   mokytojai, gavę vaiko, mokinio tėvų (globėjų) sutikimą;

-   Lietuvos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyrius.

Kada kreiptis į psichologą?

-        Kai vaikas, mokinys sunkiai susikaupia, neišlaiko dėmesio.

-        Kai kyla ugdymosi, mokymosi sunkumų, bet nėra aiški priežastis.

-        Kai vaiką, mokinį nuolat be aiškios somatinės priežasties vargina skausmai įvairiose kūno vietose.

-        Kai vaikas, mokinys patiria stiprių baimių (pvz. likti vienam namuose, tamsos).

-        Kai vaikas, mokinys () patiria fizinį ar psichologinį smurtą.

-        Kai vaikas, mokinys tapo užsidaręs, pernelyg svajingas, laiką leidžia, žiūrėdamas į lubas, dažnai atrodo liūdnas.

-        Jeigu vaiko, mokinio elgesys tapo pernelyg netinkamas.

-        Įvairiais gyvenimo atvejais, kai esate pasimetęs ir nežinote, kaip su vaiku kalbėtis bei elgtis.

-        Jeigu Jums ar draugams nors nežymiai užsiminė apie savižudybę.

Konsultacijų metu vaikui, mokiniui sudaromos sąlygos geriau pažinti save, sąmoningai rinktis problemos sprendimo būdą, konstruktyviai spręsti konfliktus, objektyviai vertinti savo bei kitų privalumus ir trūkumus,

tinkamai reikšti savo nuomonę bei išsiugdyti bendravimo, bendradarbiavimo, lyderystės, pasitikėjimo savimi įgūdžius.

Tai padeda vaikui, mokiniui sėkmingai ugdytis, mokytis, psichologiškai vystytis bei sėkmingai prisitaikyti progimnazijos, bendraamžių ir suaugusiųjų aplinkoje.

Aprašymas interesantui: