Priešmokyklinis ugdymas

Atnaujinta: Antradienis, 27 lapkričio 2018
Paririnkite šrifto dydį:

Paslaugos aprašymas:

Priešmokyklinis ugdymas privalomas nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.

Priešmokyklinio ugdymo tikslas – užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padėti pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje.

Priešmokyklinis ugdymas vykdomas pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintą Priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą.

Priėmimas. Priimant vaiką į priešmokyklinę grupę tėvai (globėjai) ir progimnazija pasirašo mokymo sutartį, kurioje nurodoma, pagal kokią programą vaikas ugdysis, programos vykdymo pradžia ir pabaiga bei kita šeimai ir ugdymo įstaigai svarbi informacija (pavyzdžiui, atostogų laikas, susitarimai dėl vaiko maitinimo ir kt.).

Nuo 2018 m. rugsėjo priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas anksčiau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne anksčiau, negu vaikui sueina 5 metai. Tėvai (globėjai) turi teisę kreiptis į Kretingos švietimo centro pedagoginės psichologinės pagalbos skyrių dėl 5 metų vaiko brandumo ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą vertinimo ir ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo kreipimosi dienos gauti iš šio skyriaus rekomendacijas dėl vaiko pasirengimo mokytis;“.

Programa. Priešmokyklinio ugdymo programą įgyvendina priešmokyklinio ugdymo pedagogas.

Tiems vaikams, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių, priešmokyklinio ugdymo programą pritaiko priešmokyklinio ugdymo pedagogas kartu su pagalbos mokiniui specialistais ir vaiko tėvais (globėjais). Tokiu atveju grupėje dirba priešmokyklinio ugdymo pedagogas ir mokytojo padėjėjas.

Minimali priešmokyklinio ugdymo programos trukmė yra 640 valandų. 

Priešmokyklinio ugdymo trukmė – vieneri metai.

Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdomoji veikla yra vientisas procesas, jis neskaidomas ir vyksta integruotai. Priešmokyklinio ugdymo pedagogas, planuodamas priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų ugdomąją veiklą, individualizuoja ugdymo tikslus ir turinį, atsižvelgdamas į grupės vaikų individualius poreikius.


Aprašymas interesantui:

informacija teikiama tel. 8 626 03 480 arba e. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.