Blynų šventė

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 01 gruodžio 2016
Paririnkite šrifto dydį:

Vasario 8 dieną progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupėje įvyko atvira integruota veikla „Blynų šventė“. Ją vedė priešmokyklinio ugdymo vyresnioji pedagogė L.Narvilienė, vyresnioji logopedė A. Žiulpienė, muzikos mokytoja metodininkė D. Beivydienė.


Vaikai sužinojo apie Užgavėnių papročius: senovėje, kad kuo greičiau išvarytų žiemą, žmonės ,,pasipuošdavo“ baisiomis kaukėmis, vykdavo Lašininio ir Kanapinio kova, kurią visada, pagal gamtos dėsnius, laimėdavo Kanapinis - pavasaris. Svarbiausias šventės atributas - Morė, neišvaizdi moteris iškamša, kurią senovėje tampydavo po kaimus, o paskui sudegindavo, kad išbarstytų paskutinius sniego likučius. Per Užgavėnes valgydavo riebiai ir sočiai, kad derlius būtų geresnis. Populiariausias patiekalas - „plinciai“ ( žem. blynai). Anot senolių, per Užgavėnes reikia labai triukšmauti, todėl ir mes pasidarėme „žuveles“ triukšmadares, kad išvarytume žiemą.
Mūsų veiklą stebėjo progimnazijos direktorė S. Jonaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Šlyžiuvienė, pedagogai iš kitų mokyklų.