Programa

Atnaujinta: Sekmadienis, 11 lapkričio 2018

TAVO KARJERA YRA TAVO RANKOSE...
„Žmogui, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią. Kelią į laimę, kelią į sėkmingos karjeros viršūnę". D.S.Džordanas

• Ugdymo karjerai tikslas – padėti asmenims sąmoningai rinktis jiems tinkamasšvietimo ir užimtumo galimybes, sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijų, aktyviai kurti savo karjerą.
  • Uždaviniai:
    • Ugdyti ir tobulinti karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas.
    • Organizuoti profesinį veiklinimą – veiklas, kuriose mokiniams padedama aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, ugdytis profesinę motyvaciją, bei planuoti būsimą karjerą.
    • Vykdyti mokinių profesinį konsultavimą (individualų ir grupinį).
    • Supažindinti su profesinio informavimo šaltiniais, patarti, kur galima rasti profesinio informavimo, konsultavimo institucijas.
    • Teikti informaciją apie aukštosiose mokyklose bei profesinio rengimo centruose vykdomas studijų ar mokymo programas, mokymo formas, trukmę, priėmimo taisykles, mokymosi sąlygas.
    • Sudaryti mokiniams galimybes pažinti, įvertinti ir aptarti individualias savybes, galinčias turėti įtakos karjerai.
    • Padėti rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją.
  • Pagrindiniai dokumentai:
    • Profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas (patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-1090/A1-314).
    • Ugdymo karjerai programa (patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2014 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. V-72).
  • Ugdymo karjerai programa
    • Padeda mokiniams:
      • Pažinti karjerai svarbias charakterio savybes.
      • Rasti ir naudoti visą su karjera susijusią informaciją.
      • Priimti tinkamus karjeros sprendimus.
      • Mokymosi ir laisvalaikio veiklose tobulinti karjerai svarbias kompetencijas.
    • Mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams):
      • Teikia informaciją apie ugdymą karjerai tėvų susirinkimų metu.
      • Individualiai konsultuoja tėvus ir mokinius įvairiais karjeros klausimais (susitarus iš anksto).
    • Klasių auklėtojams:
      • Siūlo klasės valandėlių temas.
      • Supažindina su metodine ugdymo karjerai medžiaga.
      • Organizuoja įvairias karjeros pamokas ugdytiniams.
      • Konsultuoja įvairiais klausimais ugdymo karjerai tema.
      • Padeda organizuoti išvykas į įvairias mokymosi įstaigas, darbo biržą.
      • Padeda organizuoti profesinį veiklinimą (veiklas, kuriose mokiniams padedama aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus, kaupti darbo patirtį, planuoti būsimą karjerą).
  • Už ugdymo karjerai vykdymą ir koordinavimą mokykloje atsakingi asmenys:
    • Vida Garjonienė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
    • Sandra Katkuvienė – ugdymo karjerai koordinatorė:
      • Ugdymo karjerai klausimais mokinius, jų tėvus (globėjus, rūpintojus) bei mokytojus konsultuoja mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė Sandra Katkuvienė (52 kabinetas). Dėl konsultacijų Jums patogiu laiku galima tartis individualiai