Įvykę renginiai

Atnaujinta: Sekmadienis, 11 lapkričio 2018
Paririnkite šrifto dydį:
 • Pilietiškumo ir ugdymo karjerai pamoka „Nuo kario iki karininko“: balandžio 22 dieną progimnazijoje 7-8 klasių mokiniams vyko pilietiškumo ir ugdymo karjerai pamoka „Nuo kario iki karininko“, kurią vedė Žemaičių Apygardos 3-ios rinktinės 306 pėstininkų kuopos kariai savanoriai eil. Aurelija Gelminauskienė ir  gr. Simonas Benikas. Savanoriai supažindino su karininko, kario profesija, mokymosi galimybėmis, Lietuvos kariuomene, papasakojo apie privalomąją karo tarnybą.

  kariai2016m


 • Klaipėdos laivininkų mokykla yra vienintelė Lietuvoje mokymo institucija, rengianti eilinės sudėties jūrininkus, kurių kvalifikacija yra pripažįstama daugelyje pasaulio jūrų valstybių. Mokiniai, baigę 10 arba 12 klasių, šioje mokykloje gali įgyti jūreivio, jūreivio-suvirintojo, virėjo, laivo motoristo-elektriko, jūrų uosto krovinių logisto specialybes. 2016 m. balandžio 14 d. 8a ir 8b klasių mokiniai kartu su ugdymo karjerai koordinatore Sandra Katkuviene lankėsi Klaipėdos laivininkų mokykloje. Mokiniai buvo svetingai sutikti laivininkų mokyklos atstovų, kurie įdomiai papasakojo apie gyvenimą, mokymąsi šioje mokykloje. Profesinio orientavimo specialistė supažindino su mokymosi sąlygomis, programa, jūrinėmis specialybėmis. Vėliau mokiniai turėjo galimybę apžvelgti mokymosi erdves, pamatyti imituotas valties nuleidimo į jūrą pratybas.

 • Profesinio veiklinimo išvyka į Salantų regioninio parko direkciją: rugsėjo 23 dieną grupelė 7 ir 8B kla­sės moki­nių, lydimi ugdymo karje­rai koor­di­na­to­rės Sandros Katkuvienės ir pavaduotojos ugdymui Snieguolės Šlyžiuvienės, aplankė Salantų regio­ni­nio parko direk­ciją. Čia parko specialistė Rasa Gliožerytė papa­sa­kojo apie regio­ninį parką, jo išskir­ti­numą, moki­niams pri­statė regio­ni­nio parko direk­ci­jos dar­buo­tojų parei­gy­bes: kultūrologo, biologo, ekologo, rekreacijos vadybininko bei išsa­miai jas api­bū­dino. Moki­niai turėjo galimybę apžiū­rėti įrengtą ekspoziciją „Ledynmečio pėdsakais“, kurioje vaizduojamas mūsų krašto unikalumas. Mokiniai buvo sužavėti interaktyviu žaidimu, kurio metu patys turėjo galimybę suformuoti šio krašto kraštovaizdį. „Gyvai", žemaičių tarme, išgirdo ir sužinojo, kokius padarinius paliko praslinkęs ledynas, bei pamatė, kokiais gamtos turtais didžiuojasi Salantų regioninis parkas, susipažino su svarbiausiu elementu - rieduliais bei išbandė jėgas mėgindami „suspausti“ akmenį.
 • Ekskursija į saldainių fabriką "Roshen": balandžio 2 dieną 5 klasės mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip gaminami jų mėgstami karameliniai saldainiai. Tokią galimybę suteikė savo vartus jiems atvėręs Klaipėdos konditerijos fabrikas, priklausantis konditerijos korporacijai „Roshen“.
  Visų pirma vaikai sužinojo, kas yra visame pasaulyje žinoma korporacija „Roshen“, kokius skanėstus savo septyniuose fabrikuose Ukrainoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Rusijoje gamina, išgirdo, kokių profesijų specialistai dirba saldainių fabrikuose, kas sugalvoja receptus, kokius produktus saldainiams naudoja.
  Mus pasitikusi ekskursijų vadovė Oksana Zalikienė supažindino, kaip reikia elgtis fabrike, kokių saugumo taisyklių būtina laikytis. Mat ekskursijų metų darbas cechuose nenutrūksta. Mamos ir mokytojos turi nusisegti auskarus ir kitus papuošalus, apsimauti pirštines, jei jų nagai lakuoti, niekam nevalia kramtyti gumos.
  O tuomet apsirengę vienkartiniais chalatais, ant batų užsimovę šlepetes, plaukus paslėpę po kepurėmis ir nusiplovę rankas visi leidomės į ekskursiją po fabriką. Visų pirma buvo parodytas filmukas apie šokoladą – kada ir kaip jis atsirado, kaip kito jo vartojimo kultūra, kokių rūšių šokolado būna ir kuo jos skiriasi. Filmuką reikėjo žiūrėti atidžiai, nes paskui teko atsakyti į klausimus.
  Po to aplankėme karamelės virimo, formavimo, vyniojimo skyrius, kur turėjome galimybę pamatyti visą karamelinių saldainių gaminimo „kelią“. O ekskursijos pabaigoje laukė pats įdomiausias nuotykis – karamelės gamyklėlėje mokėmės savo rankomis pasigaminti tikrą ledinuką. Gražiai supakavę juos parsivežėme į namus.
 • Ekskursija į Palangos užkardos Karklės atraminį punktą: mokyklos septintokai, kovo 24 dieną turėjo galimybę apsilankyti Palangos užkardos Karklės atraminiame punkte. Čia juos pasitiko Palangos užkardos pareigūnai bei kinologai su šunimis.
  Pirmiausiai pareigūnai vaikams papasakojo apie pasieniečio profesiją, supažindino su pasienio ruožo veikla, taip pat su sienos apsaugai naudojamomis specialiosiomis ir optinėmis priemonėmis, parodė video medžiagą apie tai, kaip jie vykdo įvairius tikrinimus laivuose, oro uostuose, pasienyje ir kitose vietose. Po pasieniečių veiklos pristatymo, turėjome galimybę susipažinti ir su kinologais bei jų šunimis. Pareigūnai kartu su jais surengė mums pasirodymą, kurio metu keturkojai pėdsekiai demonstravo paklusnumo įgūdžius, ieškojo paslėptų narkotikų ir azartiškai čiupo besprunkančius „pažeidėjus“. Prieš šį pasirodymą vaikai buvo supažindinti su tarnybinių šunų gyvenimo sąlygomis ir dresiravimo būdais. Moksleivius kinologų ir jų pagalbininkų pasirodymas labai sužavėjo, tad grįžome namo pilni įspūdžių bei emocijų (žiūrėti nuotraukų galeriją).

 • Profesinio veiklinimo vizitas į Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklą: kovo mėn. 10 klasės mokinės lankėsi Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje, kurioje turėjo galimybę susipažinti su mokykla, priėmimo sąlygomis bei siūlomomis įgyti profesijomis. Buvo suteikta galimybė praktiškai susipažinti su kirpėjos ir kosmetologės profesijomis.
 • Edukacinis užsiėmimas „Profesijų labirintas": vasario 6 d. 7a klasės mokiniams vyko edukacinis užsiėmimas „Profesijų labirintas". Tai profesinio orientavimo stalo žaidimas, kurio pagrindinis tikslas – padėti asmeniui identifikuoti savo poreikius ir rasti tinkamas profesijas. Užsiėmimą vedė karjeros ugdymui koordinatorė Sandra Katkuvienė. Mokiniai noriai žaidė, patobulino gebėjimus kritiškai mąstyti. Žiūrėdami trumpus profesijų pristatymus, susipažino su profesijų įvairove.


 • Išvyka į dvaro saldainynę: 7b klasės mokiniai su auklėtoja Snieguole Šlyžiuviene lankėsi Kretingos muziejaus dvaro saldaininėje. Mokiniai susipažino su saldainių gaminimo tradicijomis, saldainių gamintojo profesija. Grįžę į mokyklą mokiniai savo rankomis pagamintais karameliniais saldainiais vaišino mokyklos direktorę, mokytojus ir savo tėvelius.

  Daugiau informacijos galerijoje (žiūrėti čia)

 • Susitikimas su Krašto apsaugos kariais savanoriais: š. m. vasario 24 d. 8-10 klasių mokiniai susitiko su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais. Kariai savanoriai pristatė kario profesiją ir karjeros galimybes. Po diskusijos, kodėl verta tapti kariu savanoriu, atsakius į karių savanorių pateiktus klausimus, mokyklos mokiniai turėjo puikią progą praktiškai susipažinti su baziniais kariniais mokymais: bandė kuo greičiau užsivilkti kario uniformą, mėtė granatas, šaudė su šautuvais į taikinį, gelbėjo sužeistąjį. Tokios komandinės pratybos buvo nelengvos, tačiau nors ir labai pavargę, džiaugėsi, kad turėjo galimybę bent iš dalies pajaust ką reiškia būti kariu. Baziniai kariniai mokymai (BKM) – tai galimybė įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje ir naudotis didesnėmis galimybėmis studijuoti aukštojoje mokykloje. Tai 12 savaičių vyriškumo mokykla gyvenimo pradžiai. Į BKM kviečiami 18-35 metų amžiaus vyrai ir moterys, neįgiję pagrindinio karinio pasirengimo. Mokymų metu kariai mokosi karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, ryšių ir medicinos, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis.


  Daugiau nuotraukų galerijoje (žiūrėti čia)

 • Profesinio veiklinimo išvyka į Kretingos įmonę UAB "TEREKAS": 2015 m. vasario 6 d. 10 klasės mokiniai, kartu su ugdymo karjerai koordinatore Sandra Katkuviene lankėsi didžiausioje Lietuvos ir Baltijos šalių PET ( polietileno tereftalatas) butelius ir jų formavimo įrangą gaminančioje įmonėje UAB "TEREKAS". Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su įmonės veikla, čia dirbančiais specialistais, gaminama produkcija, laimėjimais bei įsidarbinimo galimybėmis.
 • E. pamoka „Saugūs negrynieji pinigai": vasario 12 d. minint tarptautinę Saugesnio interneto savaitę, 10 klasės mokiniai turėjo galimybę žiūrėti pagal Lietuvos banko finansinio švietimo programą „Pinigų bitė“ parengtą e.pamoką „Saugūs negrynieji pinigai“, kurios metu mokiniai buvo supažindinami su negrynųjų pinigų sąvoka, jų panaudojimo galimybėmis ir būdais, kaip saugiai jais atsiskaityti. E. pamokos metu Lietuvos banko atstovė Toma Grinytė papasakojo, ką reikėtų žinoti norint saugiai atsiskaityti mokėjimo kortele, internetu, mobiliuoju telefonu ar elektroniniais pinigais. Taip pat ji papasakojo, kaip neužkibti ant sukčių kabliukų ir apsaugoti prisijungimo duomenis, PIN kodus ir pan.
 • Profesinio veiklinimo išvyka į duonos gamybos įmonę: 2015 m. sausio 27 d. 7b klasės mokiniai ir jų auklėtoja Snieguolė Šlyžiuvienė lankėsi A. Kalniaus prekybos įmonėje. Čia jie susipažino su darbo aplinka, įmonės darbo specifika, kepėjo profesija.
 • Ieškome savo profesijos: mes esame septintokai ir mūsų vis dažniau paklausia, kuo mes norime būti baigę mokyklą, kokią profesiją norime įsigyti. Žinoma, svajonių turime daug. Vieni mano klasės draugai svajoja būti žymiais sportininkais, kiti - gerais vairuotojais, pardavėjais, policininkais. Svajonių daug, tačiau suprantame, kad ateityje teks pasirinkti vieną iš jų, todėl kartu su klasės auklėtoja Snieguole Šlyžiuviene atvėrėme profesijų pasaulio duris. Pradėjome nuo savęs pažinimo – pildėme asmens pažinimo testus, anketas. Supratome, kad tai nuolatinis procesas, kad nuolat teks susidurti su klausimu ir užduoti jį sau „Kas aš esu? Koks mano charakteris? Kokios asmeninės savybės?“. Tada pabandėme susipažinti su virtualiu profesijų pasauliu ir padarėme išvadą - „Geriau vieną kartą pamatyti, nei daug kartų išgirsti“ . Pirmiausia nusprendėme aplankyti A. Kalniaus prekybos įmonę, įsikūrusią mokyklos pašonėje. Mums didžiausią įspūdį padarė ne darbo aplinka, įranga ir mechanizmai, tačiau ten dirbančių žmonių meilė savo darbui – kepėjo profesijai. Su didžiausiu susidomėjimu klausėmės verslininko Antano Kalniaus tėvelio Vaclovo Kalniaus pasakojimų apie duonos kelią, duonos kepimo paslaptis, lietuvio meilę duonai. Dėkojame žmonėms, padėjusiems suprasti, kad ir sunkiausias darbas, kai jis dirbamas su meile ir geram tikslui, neša vaisius, kad kiekvienas darbas, kuris reikalingas žmonėms – garbingas.

  Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos
  7b klasės mokinių vardu Ugnė Šlyžiūtė

  

 

 Informaciją parengė ugdymo karjerai koordinatorė Sandra Katkuvienė